Leading Manufacturer of hydraulic variable pump, hydraulic plunger pump and hydraulic gear pump from New Delhi.
₹ 22000 / Unit Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | Hydraulic |
| Motor Horsepower | 2 HP |
| Brand | Techhydro |
| Phase | Single Phase |
| Motor Speed | 1450 RPM |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 01 Unit
So as to accomplish high level of customer trust, we are keenly involved in offering Hydraulic Variable Pump. We offer them at reasonable rates.
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Poly hydron |
| Usage/Application | Industrial |
| Model Name/Number | 1RE-7 D |
| Max Flow Rate | 20 LPM |
| Material | M.S |
| Pressure | 350 BAR |
Minimum order quantity: 01 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Power Source | Hydraulic |
| Motor Horsepower | 1 HP |
| Head | 5 meter |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Techhydro |
| Motor Speed | 1000 RPM |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 01 Piece
Vivek Kumar (CEO)
Hydrotech Engineering
KH No-25/3/1, Village Nangli Sakarwati, Najafgarh Road, Nangli Sakrawati
New Delhi - 110043, Delhi, India