Pioneers in the industry, we offer hydraulic hand pump from India.
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Maximum Operating Pressure(bar) | 500 bar |
| Discharge | 30 LPH |
| Model Name/Number | HP-12 |
| Brand | Techhydro |
| Material | MS |
| Size | 10 LPM |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220 V |
| Power | 2.5 HP |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Hydraulic |
Minimum order quantity: 01 Piece
Vivek Kumar (CEO)
Hydrotech Engineering
KH No-25/3/1, Village Nangli Sakarwati, Najafgarh Road, Nangli Sakrawati
New Delhi - 110043, Delhi, India