Our product range includes a wide range of single acting hydraulic jack.
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 20 ton |
| Brand | Techhydro |
| Country of Origin | Made in India |
| Number Of Acting | Single Acting |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
| Power | 0.22 kW |
Minimum order quantity: 01 Piece
Vivek Kumar (CEO)
Hydrotech Engineering
KH No-25/3/1, Village Nangli Sakarwati, Najafgarh Road, Nangli Sakrawati
New Delhi - 110043, Delhi, India