Providing you the best range of pressure hydraulic jack, hydraulic pressure jack, high pressure hydraulic jack and heavy duty hydraulic pressure jack with effective & timely delivery.
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Ton |
| Stroke Length | 110 mm |
| Material | Mild Steel |
| Vehicle Type | Heavy Vehicle |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 Ton |
| Stroke Length | 125 mm |
| Material | Mild Steel |
| Vehicle Type | Heavy Vehicle |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 25 ton |
| Maximum Stroke | 600 mm |
| Brand | Techhydro |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Power | 0.25 kW |
Supported ourselves with proficient amenities, we are readily instrumental in providing an inclusive variety of High Pressure Hydraulic Jack.
₹ 16500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 Ton |
| Stroke Length | 100 mm |
| Material | Mild Steel |
| Vehicle Type | Heavy Vehicle |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Vivek Kumar (CEO)
Hydrotech Engineering
KH No-25/3/1, Village Nangli Sakarwati, Najafgarh Road, Nangli Sakrawati
New Delhi - 110043, Delhi, India