Leading Manufacturer of hydraulic hollow jack from New Delhi.
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 ton |
| Stroke | 100 mm |
| Max pressure | 350 bar |
| Jack type | Double acting |
| Return type | Oil return |
| Center hole dia | 25 mm |
| Body material | Mild steel |
| Plunger type | Hard plated |
| Usage | Cable pulling |
Vivek Kumar (CEO)
Hydrotech Engineering
KH No-25/3/1, Village Nangli Sakarwati, Najafgarh Road, Nangli Sakrawati
New Delhi - 110043, Delhi, India